"BASF The Chemical Company"

BASF  jest największą firmą chemiczną na świecie z siedzibą w Niemczech. Nazwa BASF wzięła się z miejsca pierwszej lokacji: Badische Anilina-und Soda-Fabrik. Grupa BASF ma filie w ponad 80 krajach i obsługuje sześć zintegrowanych zakładów produkcyjnych i 390 innych zakłady produkcyjnych w Europie, Azji, Australii, obu Amerykach i Afryce.

Obecnie siedziba znajduje się w Ludwigshafen am Rhein (Nadrenia-Palatynat , Niemcy). BASF ma klientów w ponad 200 krajach i dostarcza produkty do wielu gałęzi przemysłu. Pod koniec 2011 roku firma zatrudniała ponad 111.141 osób, z czego ponad połowę w samych Niemczech. Obecnie firma rozszerza swoją działalność międzynarodową również uwzględniając rynek Azji. Dzięki takiemu podejściu wartość BASF w 2011r przekroczyła 73 mld $ a obroty firmy uzyskały imponujący wynik ponad 8,5 mld $.

Dział BASF Coatings jest jedną z wiodących firm w branży farb i lakierów. Swój sukces opierając głównie na innowacyjnych rozwiązaniach. Dlatego też oferuje różnorodny asortyment produktów dla swoich klientów. Czy to innowacyjne powłoki do turbin wiatrowych, premii powłok dla przemysłu motoryzacyjnego i warsztatów lub rozwiązań indywidualnych dla farb dekoracyjnych - BASF dostarcza rozwiązań dla wielu sektorów przemysłu, nie tylko oferując większą ilość kolorów, ale także funkcjonalność i trwałość.

Obecnie w swojej ofercie BASF posiada również dodatki firm CIBA oraz Cognis.Więcej informacji

Znacznie więcej informacji o naszym dostawcy - firmie BASF - znajdziesz na jego stronie internetowej: www.basf.pl